Lisdoddestraat viert feest: bouw 38 betaalbare seniorenwoningen van start
Aan de Lisdoddestraat in Purmerend is op 4 februari 2026 het feestelijke startschot gegeven voor de bouw van 38 sociale huurappartementen voor 55-plussers. Ooms Bouw, onderdeel van Ooms Bouw & Ontwikkeling, realiseert het woongebouw in opdracht van Woningcorporatie Rochdale.
De nieuwbouw verrijst op de historische locatie van de voormalige sportschool Sporting de Gors — en daarvoor zelfs een zwembad waar veel Purmerenders hun zwemdiploma haalden. Om die geschiedenis te koesteren vulden omwonenden en partners tijdens het startmoment een metalen tijdcapsule met foto’s, verhalen en betekenisvolle voorwerpen uit de buurt. Deze capsule wordt begraven onder het gebouw en gaat pas over vijftig jaar weer open.

Comfortabel en toekomstbestendig wonen
De 38 energiezuinige woningen zijn volledig gelijkvloers en eenvoudig bereikbaar met de lift. Daarmee bieden ze een passend en comfortabel thuis voor senioren die langer zelfstandig willen blijven wonen. Fietsen en scootmobielen krijgen een veilige plek in de overdekte stallingen.
Op de eerste verdieping komt een ruime gemeenschappelijke woonkamer waar bewoners elkaar kunnen ontmoeten, samen koffie kunnen drinken en activiteiten kunnen organiseren. Direct aangrenzend ligt een groene binnentuin die uitnodigt tot ontspanning en sociale verbinding.
Bij Ooms Bouw & Ontwikkeling zijn we trots om een bijdrage te leveren aan dit betekenisvolle woonproject, dat niet alleen duurzame en betaalbare huisvesting biedt, maar ook de geschiedenis en verbinding in de buurt centraal stelt.
Bron foto’s: Rochdale
